Ders Programı

Zumba Ders Programı

Zumba

Zumba Çılgınlığına Dâhil Olun!
Yaza girerken form tutmak, zayıflamak mı istiyorsunuz?
O halde Zumba dans kursumuz tam size göre. Sıkıcı egzersizlerden kurtularak latin müziklerinin eşsiz melodileri eşliğinde kolayca takip edebileceğiniz ritimlerle formda kalmak istiyorsanız zumba dansıyla tanışmalısınız.

En İyi Reçeteniz, Zumba
Zumba hem eğlenceli, hem zevkli, hem de çok basit. Zumba yaparken latin danslarının büyüleyici figürleriyle kendinizden geçecek beyninizi sporla tanıştıracaksınız.

Büyük Fikirler Kazalardan Doğar: Zumba

1990 yılında Kolombiyalı karizmatik dansçı ve aerobik-step öğretmeni Beto Perez bir gün sınıfa girdiğinde dersin müfredatı olan müzik materyallerini unutmuştur. Dersin boş geçmemesi adına çantasından bulunan merengue CD’sini kullanarak derse başlar. Öğrencilerin tepkilerinden bu dansı çok sevdiklerini ve eğlendiklerini fark eder.

Zumba Dansı

Daha sonraki süreçlerde ise merengue dansına yeni figürler ilave ederek Kolombiya dilinde arı gibi vızıldamak ve hızlı hareket anlamında kullanılan “Zumba” adıyla yeni bir dansın tohumlarına imzasını atar. Bu dans 2003 yılında tescilli bir sanat olmuş ve artık kısa sürede evrensel boyutlarda adını duyurmaya başlayacaktır.

Perez Zumba dansının popülerliğini arttırabilmek için ABD’de yeni sınıflar açmıştır. Miami ve Los Angeles de açılan sınıflara ilgi her geçen gün artmış olup dünyada bilinen en köklü dans stillerinin arasına girmiştir.

Dünyanın Bir Numaralı “Dans-Fitness” Çılgınlığı: ZUMBA

Dünyanın bir numaralı dans-fitness çılgınlığı ZUMBA, ateşli Latin müziklerini egzotik dans ritimleri ve dinamik egzersiz hareketleri ile birleştirerek fit ve zinde bir görünüm sağlıyor.

Zumba, Salsa, Merengue, Bachata, Samba, Rock’n Roll, Oryantal. Vb. gibi danslardan oluşan, koreografik bir çalışmadır.

Zumba Nedir

Vücut egzersizlerini sıkıcılıktan kurtararak parti havasına dönüştüren ZUMBA sayesinde kaslar esnetilerek kalori yakılmakta aynı zamanda da eğlencenin doruklarına çıkılmaktadır.

  • Zumba yeni nesil Fitness trendidir.
  • Bir eğlence aracıdır.
  • Bir tür spordur.
  • Dans ederek mutlu olmaktır.
  • Aynı zamanda dans ederek zayıflamadır.

40 ülkede 4 milyon kişi

Klasik egzersiz yöntemlerinden uzaklaşıp, parti havasında bir spor etkinliği oluşturmanız için sizlere seslenen zumba Amerika, İtalya, İngiltere, Kanada, Çin, Tayvan ve Portekiz’in başı çektiği 40’a yakın ülkede yaklaşık 4 milyon kişi Zumbanın eğlence dolu ritminden faydalanmaktadır.

Zumba ile Metabolizmayı Hızlandırarak 500 Kalori Yakın

Zumba dersleriyle eğlenceli ve rahat kilo verebilir formunuzu koruyabilirsiniz. Latin dansları eşliğinde tam bir parti havasına bürünen zumba dersleri sırasında zamanın nasıl geçtiğinin ve spor yaptığınızın farkına varamayacaksınız.

Zumba vücudunuzdaki tüm önemli kas gruplarının çalışmasını sağlar. Yaklaşık bir saat süren bu eğlenceli egzersiz programında yaklaşık 500 kalori yakılıyor. Sizde Kadıköy’de bulunan Yıldız Dans Akademi - Zumba Kursumuza gelerek dans ederken sporu da aradan çıkarabilirsiniz!

Zumba ile Kalori Yakın

Zumba, Ateşli Latin Müzikleriyle Egzotik Dans Ritimleri Eşliğinde Yapılır.

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaygın hale gelen zumbanın en büyük özelliği eğlenceli bir şekilde dans ederek incelmenizi sağlamasıdır ve bu yönüyle tüm egzersizlerden ayrılır. Latin dans adımlarının kullanarak yapıldığı zumbada esas temel kendinizi müziğin ritme kaptırmanız ve aralıksız dans etmenizdir.

Ateşli Latin müziklerini egzotik ritimleri ve dinamik egzersiz hareketleri ile birleştirerek fit ve zinde bir görünüm sağlıyor. Vücut çalıştırmayı partiye dönüştüren ZUMBA ile kalori yakmak ve kasları esnetmek hem çok kolay hem de çok eğlenceli.

Zumba Bedenin Engellenemez Bir Tutkusudur

Zumba, Latin müziği ve kolay takip edilebilir dans hareketlerini birleştiren bir zindelik programıdır. Zumba rutinleri aralıklı egzersiz, değişen hızlı ve yavaş ritimler ve direnç egzersizini birleştirir. Zumba hayranları, eğlenceli bir egzersiz yöntemi olduğu için son derece popüler olduğunu söylüyorlar.

Her egzersizde olduğu gibi, herhangi bir hareket veya konum sizde ağrıya neden oluyorsa ağırlaştırıcı etkinliklerden kaçınmak için egzersizi hafifletin. Dirençle her ne zaman egzersiz yaparsanız uygun tekniğin anahtar olduğunu unutmayın. Uygun biçimi unutacak kadar kendinizi dans ritmine kaptırmayın.

Zumba Dans Kursu

 

SSS

Kimler Zumba Yapabilir?
Ayağa kalkıp dans edebilen herkes için uygundur. Zumba öğrenmek için daha önceden bir dans...

Zumba dersine ne getirmeli?
Yanınızda mutlaka bir havlu ve bir şişe su getirmelisiniz çünkü bunlara ihtiyacınız olacak!

Zumba dersinde ne giyilmeli?
İçinde hareket edebileceğiniz, cildinizin nefes alabileceği...

Foto Galeri

zumba

zumba Dansı

zumba Hareketleri

zumba Dans

zumba Kursu zumba Kursları